Dodany: 2012-07-17 10:05:01

 

Rośliny cebuloweRośliny nie zawsze muszą mieć same korzenie nieraz ich korzenie mają nieco inną postać np. cebulek. Rośliny cebulowe mają zamiast korzeni coś na kształt cebuli w ich miejscu i to ta cebulka pełni rolę korzeni.

 

Typowe rośliny cebulowe wschodzą na wiosnę, są więc zwiastunem odejścia zimy. Przykłady ogrodowych roślin cebulowych to hiacynty, tulipany, narcyzy, niektóre gatunki lilii wyznaje ogrodnik z kwiaty szczecin. Floryści z kwiaty szczecin wskazują, że rozmnażanie roślin cebulowych odbywa się tylko i wyłącznie przez cebulkę. Wyhodowanie ich z nasion to niezwykle trudne zadanie ma małe szanse powodzenia nawet hodowcy kwiaty szczecin nie chwytają się tego wyjścia.

 

Cebula pleni rolę magazynu wartości odżywczych, po jednym roku następuje jej zużycie i wyrasta nowa. Hodowla i uprawa roślin cebulowych jest przyjemna i nie wymagająca, sadzi się je na jesieni od września do października, pamiętać należy o tym by nie sadzić ich na trzy lata, bo wtedy wydadzą liście a nie cebulki. Lilie są tu wyjątkiem, ponieważ potrzebują kilku lat żeby dobrze się zakorzenić..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rośliny cebulowe
Nick: