Dodany: 2012-07-17 10:59:32

 

NarcyzNarcyz to kwiat kojarzony z mitem o pięknym narcyzie który ze względu na swoją próżność utopił się w wodzie. Narcyz był popualrny już w starożytności to tam uksztąłtował się ów mit, Grecja i Rzym kwitły narcyzem.

 

Jest to wieloletnie roślina cebulowa z czego cieszą się hodowcy z kwiaty szczecin. Narcyz ma kształt trąbkowaty, odcienie kwiatów mogą być białe, żółte, pomarańczowe. Narcyz ma setki odmian stwierdzono, że jest ich grubo ponad 10000. W kwiaty szczecin uprawia się większość z tych oadmian często na żądanie klientów.

 

Narcyz lubi lekko zacienione powierzchnie, nie jest wymagającą rośliną jak większość cebulowatych zaznaczają ogrodnicy kwiaty szczecin. Narcyz jest bardzo piękny i nadaje się idelanie nie tlyko do domów czy działek to cudowny kwiat do aranżacji ogrodów i innych dużych powierzchni zielonych jak parki czy skwery. Można tworzyć z nim dowolne, swobodne kompozycje i kształty. Jest wyszukaną formą ozdoby zieleni, mało który kwait nadaje się do tego celu wprost idealnie trudno wyobrazić sobie lepszy kwait w tej roli..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Narcyz
Nick: