Dodany: 2012-07-17 11:12:09

 

IrysIrys to jeden z najchętniej wybieranych kwiatów przez hodowców w Poslce i także przez kwiaty szczecin. To przedstawieicle kossańców, w naturalnych warunkach rośnie na terytoriach północnych umiarkowanych, to byliny.

 

Irys posiada bardzo wiele odmian, nikt ich nie policzył i mało kto je zna. Powstały przez wymieszanie osobników roznych gatunków nawet w kwiaty szczecin często mieszają się ze sobą i powstają nowe odmiany irysów. Budowa składa się z 6 płatków zagiętych w połowie do góry i wpołowie ku dołowi. Irysy mogą mieć brodę jako jedne z nielicznych, broda to włoski które pokrywaja łodygę irysa.

 

Tylko część odmian ją posiada. Na jednym pędzie zanjduje się kilka pączków, irysy rożnią się od siebie warunkami uprawy i wysokością która zamyka się w przedziale od 20 do 130 cm.Liście irysów mają sporą wartość dekoracyjną, są piekne i rożłożyste, utrzymują się przez cały rok z tego powodu powinno się trzymać je w ogrodzie przez cały rok większośc irysów ma dwubarwne kwiaty co wygląda bardzo pięknie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Irys
Nick: