Dodany: 2012-07-17 11:49:02

 

LiliaLilia to jedna z nielicznych roślin na którą możemy napotkać w wodzie, generalnie w stojących wodach takich jak stawy. Lilia jest byliną posiada cebulkę, mimo iż jej nie widać na wodzie widzimy tylko jej liście i kwiat.

 

Hodowcy kwiaty szczecin wiedzą, że lilia może być hodowana w warunkach domowych jako kwiat doniczkowy z powodu posiadania cebulki. Cebulki na zimę trzeba wykopywać, bo nie tolerują mrozów. Wystarczy posadzić, podlewać i pielęgnować i czekać aż wzejdzie zauważają eksperci kwiaty szczecin. Lilia ma piękne białe kwiaty w kształcie kielicha lub trąbki, jej długość może dojść nawet do dwóch metrów długości.

 

Według głównego podziału wyodrębnia się trzy zasadnicze grupy lilii: wschodnieuropejska, azjatycka, amerykańska. Nie uwzględniają one wszystkich lilii, ponieważ liczba mieszanych gatunków powstałych wskutek wymieszania się gatunków lilii między sobą. W ten sposób powstaje wiele nowych odmian, które nie są znane na całym świecie czasem ciężko jest je odróżnić nawet takim profesjonalistom jak ci pracujący w kwiaty szczecin..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Lilia
Nick: